Človeku chýba jedna vlastnosť, ktorú by sme určite ocenili a využili správnym smerom. Chýba nám schopnosť predpovedať, čo sa stane zajtra alebo dokonca za hodinu. Nechcem pripomínať nepríjemné veci ale vieme, že niekedy stačí sekunda nepozornosti a z príjemnej cesty sa môže stať katastrofa. Nevieme odhadnúť kedy sa to stane, veľa krát si ani nepripúšťame, že by sa nám niečo také mohlo stať. Je síce fajn, že si veríme, ale dokonalý nie je nik. Každý sme zažili v živote tých pár sekúnd, kedy sme sa za seba hambili alebo sme niečo domotali. Ak však zažijeme týchto pár sekúnd za volantom, môžeme druhým spôsobiť väčšiu škodu. Ľudí je na svete veľa a automobilov tuším ešte viac. Preto je žiaľ pravdepodobné, že každý deň sa stane autonehoda.
nabourané auto
Ak spôsobíme autonehodu, odľahne nám pokiaľ zistíme, že nemala fatálnejšie následky. Ale niekedy stačí i menší náraz a osoba z druhého auta to chce okamžite riešiť finančne. V takýchto prípadoch docháza často ku konfliktom a nevyriešenej situácii. Vinník autonehody môže povedať, že u seba nemá hotovosť, nasadnúť a odísť. A čo teraz? Práve pre tieto situácie máme zo zákona povinnosť mať uzatvorené pzp. Viac detailov sa dozviete i vďaka odkazu:
ruce pod autem
Takže povinné zmluvné poistenie je povinné pre každého vlastníka automobilu a z tohto zákona i strachu z ciest ťažia opäť ďalšie poisťovne, ktorým budeme odovzdávať naše peniaze. Tieto poistovne takisto potrebujú z niečoho žiť a existovať, takže opäť sa jedná o výraznú stratu našich peňazí. Náš štát síce nikomu žiadne poistenie neplatí, zato od svojich občanov to vyžaduje neustále pri každej činnosti. Pritom Slováci nemajú zrovna vysoký plat. Ale ako vravím, človek nikdy nevie, kedy sa stane svedkom dopravnej nehody a práve tieto nepríjemné situácie spojené s finančným vyrovaním by za nás mali vyriešiť posťovne. No občania aj tak uprednosťnujú finančné vyrovnanie na mieste, pretože ich to výjde lacnejšie a problém sa vyrieši za hodinku.