Poznáte ten pocit, keď sa niekam práve presťahujete? Asi to zažívajú hlavne mladí ľudia, ktorí sa práve odsťahovali od rodičov. Aj keď ste sa už toľké roky tešili na to, kedy konečne odídete, zrazu sa vám cnie za všetkým, čo symbolizovalo vaše detstvo. Predsa len, toľké roky ste žili v jednom dome alebo byte s vašimi rodičmi a teraz sa cítite, akoby ste sa nasilu odtrhli. Jednoducho máte pocit, že váš byt, ktorý ste si tak pracne vysnívali, zrazu jednoducho nie je vaším domovom. Cítite sa , ako keby ste boli na návšteve. Dobré je, že na takýchto veciach sa dá skutočne pracovať. Tak prečo to neskúsiť práve teraz?

ložnice
 
Jediné, čo musíte urobiť, je poriadne si váš byt zútulniť. Verte tomu alebo tomu neverte, ale je to skutočne oveľa jednoduchšie, ako sa na prvý pohľad zdá.

Urobiť z vášho bytu útulné miesto vôbec nie je ťažké. Jediné, čo si to skutočne vyžaduje, je vaše úsilie. Keď sa rozhodnete, že sa vo svojom byte chcete cítiť dobre, že sa v ňom chcete cítiť ako doma, tak to pôjde samo. Je však tiež dôležité, aby ste príliš netlačili na pílu. Viete predsa, že keď na niečo príliš tlačíte, nikdy to nie je dobré. Musí to ísť samo od seba.
 
Umiestnite si okolo seba veci, ktoré vám robia radosť a z ktorých sa tešíte.
Veľkým plusom bývajú práve fotografie v rámikoch, ktoré sa hodia ku vášmu vybaveniu. Taktiež môžete steny vymaľovať farbami, ktoré sa vám páčia. Ak máte radi minimalizmus a nechcete sa príliš obklopovať ozdôbkami, tak skúste overené veci, ktoré väčšinou vždy fungujú. To sú napríklad koberce alebo jednoduché záclony či závesy. Niečo také váš priestor možno trochu opticky zmenší, ale jednoznačne z neho vytvorí útulné miesto, do ktorého sa budete radi vracať.

hotel
 
Ak však chcete, aby ste sa cítili ako doma, len málokedy pomôžu takéto drobnosti. Väčšinou sa začnete cítiť ako doma vtedy, keď tam budete žiť dlhšie a zistíte, že sa tam aj radi vraciate.