Veľa ľudí toto slovo nemusí úplne poznať, pretože je anglické. Nie každý ovláda angličtinu, že áno. A tak je pochopiteľné, že to každý nevie. Hobby je v preklade záľuba, alebo koníček. Každý by mal mať aspoň nejakú záľubu, ktorá ho bude baviť. A môže to byť úplne čokoľvek – zbieranie známok, odznakov, lepenie modelov lietadiel, kreslenie, maľovanie, spev a tak ďalej. Každého tiež pochopiteľne bude baviť niečo iné, pretože nikto nie sme rovnakí a to je predsa dobre. Takže tak.

hobby

Mne napríklad veľa baví spev a znamená pre mňa viac, než koníček. Prináša mi radosť a keď som smutná (čo sa deje dosť často), tak mi práve spev pomáha dostávať sa z vecí ako sú depresie úplne úžasným spôsobom. Depresie sú totiž potvora a keď si nájdete nejaký koníček, ktorý vám aspoň na chvíľu pomôže zabudnúť na všetko okolo a vyčistiť si myšlienky. Spevom môžem vyjadriť nielen svoje pocity, ale aj zbaviť sa negatívnych myšlienok a to je pre mňa kľúčové. Najhoršie, čo môžete urobiť, je len sedieť a nič nerobiť, keď máte splíny. To vám rozhodne nepomôže – naopak, skôr uškodí a nebudete sa cítiť dobre. Negatívne myšlienky sa iba nič nerobením budú len zväčšovať a vy sa budete cítiť horšie a horšie.

hobby

Preto odporúčam nájsť si nejakého koníčka, ktorý vás bude baviť, zahryznúť sa do neho a nepoľaviť. Za nejaký čas vás všetky úzkosti prejdú a vy budete vďační svojmu koníčku, že vás z toho tak pekným spôsobom dostal. Nakoniec budete radi, že tento koníček máte a budete ho robiť ďalej a ďalej. A on vám zase na oplátku bude prinášať potešenie, chuť do života a radosť. Preto si určite nejaký nájdite a neváhajte. Každý by sa mal vo voľnom čase venovať niečomu, čo ho bude baviť a zrelaxuje pri tom. Ja, vy, vaša mamička, alebo to krásne dievča z vašej triedy. Jednoducho všetci. Tak na to dobre pamätajte a hľadajte si koníčka.