Zimbabwe sa nachádza v južnej Afrike, medzi riekami Zambezi na severe a Limpopom na juhu. Veľkolepá príroda – to je to, čo láka turistov. Táto krajina vďaka svojej rozumnej politike v oblasti ochrany životného prostredia dokázala zachovať veľa zvierat v ich prirodzenom prostredí. Hlavným mestom je Harare . Hlavným cieľom návštevy krajiny sú národné parky Zimbabwe , ale okrem nich existuje veľa atrakcií .

zimbabwe

Pred návštevou krajiny sa nemajú podstúpiť žiadne očkovania. Turisti, ktorí chcú navštíviť národné parky, by si mali zobrať antimalarické tabletky, nosiť oblečenie s dlhými rukávmi a používať insekticídy.

  • V severnej časti krajiny je podnebie stále. V lete (december – marec) je priemerná teplota okolo +25 ° C, v zimnej sezóne (jún – august) +17 ° C. Prší väčšinou od novembra do marca.
  • Hlavnou a veľmi pôsobivou atrakciou krajiny je Victoria Falls. Nachádza sa na rieke Zambezi, v blízkosti hranice Zambie a Zimbabwe. Je to štvrtý najširší prúd a jeden z najväčších vodných tokov a sily padá na svete.
  • Karibské jazero je jedno z najväčších umelých jazier na svete. Turisti sem prichádzajú na plávanie, plachtenie, vodné lyžovanie, opaľovanie a rybolov, a večer skúšať svoje šťastie v kasíne otvorenom na jazere.

afrika

  • Ak chcete získať maximálne potešenie z návštevy krajiny, musíte si prenajať džíp a ísť na safari. Existuje veľa národných parkov v krajine, kde môžete pozorovať hrochy, nosorožce, krokodíly, byvoly a iné vzácne zvieratá.
  • Lovecká sezóna je otvorená v Zimbabwe od začiatku mája do konca septembra. Povolenie na lov sa vydáva iba obmedzenému počtu žiadateľov.
  • Navyše si môžete prenajať malé lietadlo a obdivovať najväčšie vodopády Victoria z pohľadu z vtáčej perspektívy. Hluk vody je počuť 20 km a stĺpec vodného prachu nad vodopádom je viditeľný na 40 km.
  • Divoký tok rieky Zambezi v rokline za vodopádmi Victoria je považovaný za jedno z najlepších miest na svete pre extrémny rafting.