Jahody                         Najideálnejšie na pestovanie jahôd na balkóne je zakúpiť si približne v polovici mája sadenice stále plodiacej odrody. Majú veľké plody, ktoré chutia ako jahody nájdené v lese. Túto jedinečnú chuť dosiahnete pravidelnou a dostatočnou závlahou a s pomocou slnečných lúčov. Najvhodnejším kvetináčom je taký, ktorý ma priemer aspoň 30 cm. Je veľmi vhodné sadiť viacero rastlín blízko seba.

rajčata
 
Rajčiny                       Podobne ako pri jahodách použijeme kvetináč, ktorý má priemer aspoň 30 cm. Do substrátu nesadíme semená, ale rastlinky, ktoré zasypeme až po prvé lístky zeminou. Keď vám rajčiny vyrastú, tak ich podporte paličkou, aby sa pod tlakom plodov nepolámali.  Pokiaľ chcete docieliť sladkastú chuť, odporúčame vám ich hnojiť každé dva týždne tekutým hnojivom. Nezabudnite tiež na pravidelnú závlahu – poslúži dažďová či odležaná voda.

jahoda
 
Šalát                            Na výsev semien šalátu je dobré použiť nádoby, ktoré sa dajú používať aj v exteriéri. šalát je totiž ideálnym adeptom na pestovanie na balkóne. Pokiaľ nepoužijete špeciálnu zeminu, ktorá je obohatená o živiny, postačí vám aj obyčajná, avšak musíte ju obohatiť o kompost. Len čo vykuknú prvé zelené kúsky rastlín, môžete ich presunúť von na slnečné miesto. Šaláty vo všeobecnosti preferujú vlhkejšiu pôdu, preto je dôležité nezabúdať na rosenie.
 
Mäta                           Semienka mäty zasaďte do substrátu určeného na pestovanie byliniek. Mäta (podobne ako bazalka) rastie rýchlo a hneď ako vyrastú prvé lístky, je vhodné presunúť ich von na balkón. Nádoby by mali mať znova viac ako 30 cm. Mäta má rada slniečko, avšak je potrebné sa vyhnúť priamym poludňajším slnečným lúčom. Najdôležitejšie je, aby rastlinky nikdy nevyschli. Zbierajú sa mladé lístky, ktoré ešte nezakvitli.

bazalka
 
Oregano                      Oregano vysaďte do ľahkej piesočnatej zeminy a umiestnite niekam, kde je nižšia teplota. Po vyrastení rastlín si vyberte tie najsilnejšie a vysaďte ich von na terasu či balkón. Zálievku potrebuje iba z času na čas, avšak potrebuje veľa slnka. Nádoby postačia malé.