Zozbierali sme rady a názory obyčajných žien, ktorým sa podarilo nezávisle a takmer bez nákladov, úspešne aktualizovať svoj byt. Začnime, samozrejme, s kuchyňou.

kuchyně

Oľga, 26 rokov: Zahoďte všetko zbytočné
Vážne je veľa žien náchylných k hromadeniu – a zrazu to príde vhod. Som viac než presvedčená, že dokonca aj vo vašom šatníku sú veci, ktoré budete nosiť len ak sa zbláznite. Čo potom hovoriť o kuchyni! Nekonečné nádoby, fľaše … V skutočnosti, počas nášho života, hromadíme veľa nepotrebných vecí, ktoré neustále posúvame z miesta na miesto, a je škoda, keby sme to vyhodili. Bezohľadne sa zbavte prasknutých dosiek a pohárov, váz, figurín a ďalších zberačov prachu. Uvidíte – budete mať veľa priestoru. Čím menej vecí v malej kuchyni, tým lepšie.

Anastasia, 42 rokov: Obnovte kuchynský nábytok
Ak ste unavení z kuchynskej súpravy, nie je potrebné utrácať peniaze na novú – je možné ju aktualizovať pomocou samolepiacej fólie. Jednoduchosť a rýchlosť lepenia za niekoľko hodín umožní radikálne zmeniť interiér kuchyne. Navyše je rozsah takýchto filmov dnes obrovský a umožňuje vám vybrať si zaujímavé, atypické možnosti – jednoduché alebo vzorované, svetlé alebo tmavé, matné alebo lesklé. Je tu dokonca aj film so vzorom dreva alebo kameňa! Môžete dokonca čiastočne nahradiť masívny nábytok, ktorý vizuálne zapadá do malej kuchyne, regálov, otvorených regálov alebo políc.

jídelna

Nábytok v malej kuchyni by mal byť funkčný, aby nezanikol ani jeden centimeter. Potom nebudete musieť zaplombovať priestor pomocou nepotrebných predmetov, ktoré sa ľahko skrývajú v skriniach. Dokonca aj z okenných parapetov môžete vytvoriť pracovnú plochu. Najmä ak máte krásny výhľad z okna. Pracovná plocha kuchyne je zvyčajne vyrobená z rôznych objektov, ktoré by mali byť vždy na dosah ruky. Ak chcete všetko objednať, harmonizovať pomôže príslušenstvo pre kuchyňu. Tu je niekoľko možností:

  • Magnet na nože. Pripevnený k stene – a hotovo! Nože sú vždy po ruke a nezaberajú priestor na stole alebo v zásuvke.
  • Systémy zábradlí. Ideálne na uloženie kuchynských potrieb, vrátane koreniacich pohárov, pohárov, držiakov na hrnce, príborov atď.
  • Podnosy, boxy a kontajnery. Pomáhajú zhromažďovať a pohodlne ukladať predmety vrátane tých, ktoré nepoužívate každý deň – napríklad dekoratívne ľadové plechovky alebo viečka na plechovky.