Bez bielych obývacích stien by totižto boli obývacie miestnosti akési prázdne a bez ich prítomnosti by toto miesto zrejme nebolo príliš útulné. Biele obývacie steny sú v tomto smere absolútnou klasikou a týmto kusom nábytku rozhodne nič nepokazíme. Navyše sa biele obývacie steny dajú skvele kombinovať aj s inými odtieňmi a dekormi nábytku. Voľba bielych obývacích stien je vyhľadávanou alternatívou v každom type obývacej miestnosti. O niečo prospešnejšou je však v prípade nehnuteľností s menšou výmerou a za toto tvrdenie môže práve ich farba. Takýto priestor totižto dokážu skvele presvetliť a opticky zväčšiť. Pri pohľade do obývacej miestnosti, napr. z pohľadu od vstupných dverí, bude tento priestor pôsobiť priestrannejšie. Ak by sme zvolili napr. tmavý dekor dreva, potom by obývačka pôsobila rozhodne viac zapratane.

obývací pokoj

Biele obývacie steny sú nadčasovou alternatívou

Áno, presne tak a za modernosť bieleho nábytku môže opäť jeho farba. Biela pôsobí jemne a hoci v niektorých prípadoch môže pôsobiť sterilne, táto farba je nezáväzná a sedí si takmer so všetkým. Šarm bielych obývacích stien sa naplno prejaví najmä v situáciách, keď steny miestnosti nie sú v bielej farbe. Absolútne špičkovo budú vyzerať v kombinácii s pastelovým odtieňom maľovky a tu už skutočne záleží na vašom vkuse. Nech sa rozhodnete stenu za bielymi obývacími stenami natrieť akoukoľvek farbou, tak efekt bude určite perfektný. Za všetky odtiene uvádzame len niektoré z nich a tými najviac preferovanými sú žltá, ružová, zelená, modrá a samozrejme sivá. Veľmi zaujímavým trendom, ktorý pretrváva aj v súčasnosti, sú ozdobné tapety. Tie však nemusíte aplikovať na všetky steny obývacej miestnosti a kľudne ich môžete aplikovať len na stenu, ktorá bude za bielymi obývacími stenami. Efekt bude aj v tomto prípade originálny a veľmi zaujímavý.

bílá stěna

Obývacie steny a ich ladenie s ostatným zariadením by však malo vychádzať aj z rozmerov tohto nábytku. Pred tým ako sa rozhodnete pre konkrétny variant bude vhodné zamýšľané riešenie nakresliť v konkrétnom pomere s ostatným nábytkom. Ak niečo vidíme na papieri môže to totižto vyzerať úplne inak ako v našich vysnívaných predstavách. Všetko si teda dvakrát premyslite. Vtedy poskytnete tomuto vkusnému nábytku určite dostatočný priestor na to, aby mohol vyniknúť.

Kvalitné obývacie steny nájdete na webovej stránke https://www.sconto.sk/.