Akú obálku by ste si zvolili na posielanie dokumentov alebo dôležitých spisov? Akú obálku si vyberiete, ak budete posielať predané veci cez internet? Na ktorú obálku padne voľba, keď budete posielať svadobné oznámenia? Ktorá je tá pravá obálka?

Tak sa poďme na to spolu pozrieť, aké typy obálok vlastne máme: papierové a plastové obálky.

  1. Papierová obálka a jej výhody a nevýhody.

Papier je materiál, ktorý sa časom opotrebováva a je dosť veľká pravdepodobnosť, že sa poškodí. Papier nie je taký pevný materiál, aby s ním bolo zaobchádzané nešetrne. Keďže poznáme praktiky dnešných kuriérov a bohužiaľ aj samotnej pošty, tak by sme si mali vyberať radšej kvalitnejšiu obálku bez predpokladu poškodenia. Papierová obálka sa môže aj sama o sebe nalomiť na rohoch, pretože nie je pevná ako kartón, ale je viac menej ako obyčajný papier, ktorý používame na bežné písanie. Papierová obálka je v tomto prípade aj lacnejšia ako samotná plastová obálka, no vy nesiete väčšie riziko, že sa poškodí. Oplatí sa to za tú cenu?

letters-286541_1920

  1. Plastová obálka – výhody a nevýhody.

Zatiaľ, čo sa papierová obálka môže veľmi ľahko poškodiť, plastová obálka je na tom o dosť lepšie. Pri nej poškodenie nepredpokladáme, pretože je vyrobená z pevnejšieho materiálu a aj keď sa viac snažíme, tak ju nepoškodíme mechanicky. Neviem aká situácia by musela nastať, aby sa táto obálka po ceste poškodila. Asi len naozaj veľmi veľmi nešetrné zaobchádzanie, ale to i tak je to viac ako nepravdepodobné. Ako som už spomínala plastová obálka je kvalitnejšia a to znamená, že je často krát aj ocenená vyššou cenovkou. Myslím si, že ale v tomto prípade je to opodstatnené, keďže za väčšiu kvalitu a menšie riziko sa platí vyššia cena. V konečnom dôsledku sa vám to vráti v spokojnosti s danými výrobkami.

post-1019869_1920

Tak čo, ktorú obálku by ste si vybrali? Už v tom máte jasno, kde sa ukrýva ozajstná kvalita?