V dnešnom pretechnizovanom svete radi vyhľadávame pokoj a príjemnú atmosféru aj v štýloch bývania. Zariadenie bytu alebo domu tak nemusí byť nevyhnutne moderným spôsobom, veľmi dobrou voľbou je vidiecky štýl. Ak namietate, že je ako stvorený pre romantické duše, musíme vám oponovať. Pod slovom „vidiecky“ si človek predstavuje domček alebo gýčovú chatu určenú len na víkendový odpočinok, ale pravdou je, že sa hodí do každého typu bývania, dokonca aj do panelového bytu. Treba však zvoliť správne prvky a neskĺznuť do gýču, len tak sa vám podarí vytvoriť nádherný priestor pre pokojný život vašej rodiny.Dom na vidieku.jpg
 
Nostalgia spolu s pokojom
Hlavnou myšlienkou je vrátiť sa k tradičným materiálom, prírode a staviť na kvalitu, ktorú poznali už naši starí rodičia. Hovoríme o dreve v jeho prevažne svetlých odtieňoch, keramike a textíliách, ktoré tomuto štýlu dominujú. Jasné pravidlá neexistujú, to, pre ktorý element sa rozhodnete, je len na vašom vkuse.
 
Prírodné farby tvoria základ
Farebnosť interiéru však patrí k základu. Prevažovať by mali svetlé farby, biela a prírodné odtiene hnedej, pieskovej či šedej, hlavne kvôli ich mnohorakej možnosti kombinácií, ktoré dodajú priestoru svetlo, sviežosť, pôsobia upokojujúco a čisto. Inšpirácie môžete čerpať napríklad z farieb vašej obľúbenej destinácie, ako je napríklad Provensálsko, ktoré charakterizuje levanduľovo fialová farba, no ak sa vám páči v Grécku či Chorvátsku, siahnite po blankytno-modrých a tyrkysových odtieňoch.
 

Hor sa na povalu!

Nemusíte sa obávať zakonponovania aj moderných prvkov, ak máte nejaký zvlášť obľúbený kúsok, tak ho pokryte patinou, získa celkom nový význam. Možnosťou je aj pohrabať sa na povalách starých rodičov, to najlepšie nájdete práve tam.Textílie s námetom kvetov.jpg
 
Všade samé kvety
Kvety neodmysliteľne patria k tomuto štýlu, či už živé alebo v podobe výšiviek na doplnkoch, textíliách alebo obrazoch. Teplo a príjemnú atmosféru dosiahnete, ak si zabezpečíte krb alebo piecku. V kuchyni nezabudnite na keramické nádoby, pokojne ich zaveste aj na steny. Textílie sú osobitnou kapitolou, tie dokážu každý interiér premeniť na vidiecky, stačí vymeniť obrusy alebo poťahy na sedačke.
Všetky tieto úpravy zavŕšia snahu premeniť váš byt či dom na ostrov pokoja.