Partnerský vzťah síce nie je iba o láske, no práve tá by mala byť jeho základom. Veď predsa práve láska, iskra a vášeň sú veci, pre ktoré sa s niekým dáme dokopy. Na začiatku asi len málokto premýšľa rozum. V hre je skôr srdce. Podľa psychológov sa viac ako päťdesiat percent vzťahov rozpadne preto, že sa z nich po čase vytratí vášeň. Nejde ani tak o to, že na seba navzájom nemáte chuť. Ak však svoje ružové okuliare odhodíte úplne, bude vám na vašom partnerovi prekážať úplne všetko. No a to je začiatok konca.

romantika
 
Nenechajte ju utiecť
 
Ako vo vzťahu udržať vášeň a iskru? No tak to je veľmi ťažká otázka. Ani v partnerskej poradni, by ste na ňu nedostali jednoznačnú odpoveď. Problémom je hlavne to, že si na seba po čase zvykneme. Je logické, že ak napríklad svojho partnera pravidelne vidíte nahého pri sprchovaní obliekaní, alebo iných bežných činnostiach, tak po čase z neho už nebudete padať do kolien. Neznamená to, že vás prestal priťahovať. Len ste si jednoducho zvykli. V tomto smere môžete teda niečo urobiť len veľmi ťažko. Poznáte známu vetu, že až keď niečo stratíme, tak si uvedomíme ako dôležité to pre nás bolo? Neznamená to, že sa máte rozchádzať každý mesiac, aby ste stále zažívali tento pocit. To by vás po čase omrzelo tiež. Skôr sa snažte tráviť čas aj bez seba. Existuje mnoho párov, ktoré spolu fungujú dvadsaťštyri hodín denne, sedem dní v týždni. Na tom nie je nič zlé. Niekomu to môže naozaj takto vyhovovať. V rámci zachovania vášne, by ste si ale mali od seba dať pauzu aspoň na niekoľko hodín v týždni.

mtoorka
 
Druhá dobrá rada, ktorá znie taktiež logicky je to, aby ste sa navzájom neprestali prekvapovať. Stačia aj tie najmenšie drobnosti. Romantická večera, nová spodná bielizeň, účes, spoločný výlet a tak ďalej. V konečnom dôsledku však musíte vy sami zhodnotiť, ako svojmu vzťahu dodať iskru. Jednoznačne ale na túto oblasť nekašlite, pretože to môžete jedného dňa oľutovať.