1.       Cena
Áno, IPhone X je so svojou cenovkou prevyšujúcou 1000€ momentálne najdrahším smartfónom na trhu. Mnohým sa môže zdať, jeho cenovka prestrelená. Jedná sa však o prémiové zariadenie, ktoré nie je určené pre široké masy.

iphone

2.       Dizajn
Napriek tomu, že je to vec subjektívna, nádherný display, ktorý bol po novom natiahnutý do rohov a nová sklenená zadná stena, sú prvky, ktoré padnú do oka každému a zároveň odlišujú od konkurencie aj minuloročných modelov. Apple si vždy potrpel na prémiovom dizajne.

3.       Gestá
Návykové, presné a rýchle. Kto ich raz vyskúša, nebude sa ich chcieť vzdať. Veľmi uľahčujú prácu so smartfónom a zároveň spríjemňujú užívateľský pôžitok. Nenájdete ich pritom v žiadnom inom smartfóne na trhu a tak sú ďalšou vecou, ktorou sa iPhone X odlišuje od ostatných.

4.       Odomykanie tvárou
Nová technológia, ktorú neponúka žiaden iný výrobca. Je ešte bezpečnejšia a spoľahlivejšia ako odomykanie odtlačkom prsta. Po rozsvietení displeja, iPhone automaticky vyhľadá a rozozná vašu tvár a to všetko za menej než sekundu.

5.       3,5 mm audio jack
Apple sa rozhodol odstrániť 3,5 mm audio jack zo svojich tohtoročných modelov. Mnohými bol tento kontroverzný krok braný, ako nevýhoda, avšak jeho odstránenie taktiež otvára možnosti pre nové inovácie v tomto smere.

6.       Fotoaparát
IPhone X ponúka nový dvojitý fotoaparát, vďaka ktorému sú fotografie krajšie, ako kedykoľvek predtým. Detaily sú ostrejšie a podanie farieb je vernejšie, ako u konkurencie. A čo viac, v mnohom sa vyrovná či dokonca prekonáva veľké zrkadlovky. Taktiež video len tak niečo nerozhádže, vďaka digitálnej stabilizácii. 

7.       Výkon
Apple osadil do iPhone X úplne nový procesor A11 Bionic, ktorý zďaleka prevyšuje svojim výkonom konkurenciu. Zariadenie je vďaka nemu svižné a jeho reakcie rýchle. Zároveň je však energeticky menej náročný, ako jeho predchodca. To zaistí dlhšiu výdrž smartfónu.

technologie

8.       Animoji
Ďalšia novinka od Applu, animované emoji, ktoré napodobňujú vaše gestá. S týmito  dvanástimi tváričkami si užijete mnoho zábavy, zároveň ich môžete poslať aj svojim priateľom a to nie len tým, s Apple zariadením. Na Androidoch sa prehrajú ako video.