Reštaurácia Salaš Krajinka sa nachádza necelé dva kilometre od Ružomberka a predstavuje nevšedný salaš, o ktorom je počuť široko – ďaleko. Unikát, ktorý je možné sledovať cez presklenú stenu priamo z reštaurácie sú ovce, ktoré sa pasú v priľahlej maštali. Okrem tejto rarity salaš predstavuje štýlovú reštauráciu s predajom čerstvých syrových výrobkov, s vlastnou pekárňou a výrobou čerstvých koláčov.

jídlo)

Z hľadiska lokalizácie prestavuje salaš unikát na Slovensku. Predsa len, priamy výhľad na pasenie oviec priamo z reštaurácie predstavuje jednoznačne nezabudnuteľný zážitok. Reštaurácia je situovaná v krásnom a tichom prostredí s krásnym výhľadom.

Sortiment poskytovaných služieb je na salaši rôznorodý. Okrem samotnej reštaurácie totiž ponúka aj výrobu čerstvých syrov a vlastných výrobkov z pekárne, ako aj možnosť byť svedkami súčasnej a tradičnej výroby spolu s ochutnávkou syrov a výkladom ich výroby a v neposlednom rade je tu aj možnosť nákupu tradičných suvenírov priamo v reštaurácii.

sýr

Čo sa týka stravovacích služieb, reštaurácia je pravým opakom mestských reštaurácií, nakoľko pôsobí v príjemnom domácom prostredí s veľmi láskavým, usmievavým personálom, ktorým čo – to aj upadne počas obsluhy, ale napriek tomu to nikomu neprekáža a návštevník sa cíti veľmi príjemne a domácky.
Reštaurácia je veľmi bohatá aj na doplnkové služby. Ponúka netradičnú možnosť spraviť si tzv. „piknik“ priamo v priľahlej oblasti reštaurácie. Nezabudlo sa ani na deti, ktoré tu majú okrem ovečiek aj detské ihrisko. Reštaurácia sa snaží prilákať a zaujať návštevníkom rôznymi netradičnými službami, ako napríklad výstavbou historických traktorov, živými kamerami, výstavami, drevenými suvenírmi a pod. Tento salaš je veľkou raritou na Slovensku a jeho návštevu vrelo odporúčam, keď potrebujete sa odreagovať od každodenných problémov a v kľude si nielen posedieť v krásnom prostredí, ale si aj pochutnať na tradičnej domácej kuchyne našich starých mám.