Takže predtým, než pôjdete, budete musieť vážne uvažovať a premyslieť nad všetkými  momentmi svojej cesty, počnúc skutočnosťou, kde budete ísť a koho zoberiete so sebou. Začnime s najdôležitejšou vecou – rozhodnite sa kam smerovať.

moře

Vyberte si smer
Väčšina našich turistov, unavená z pretrvávajúcich ročných období  jeseň-zima-jar, sa ponáhľa na teplé more alebo len tam, kde je jednoducho teplejšie. A bez ohľadu na to, v ktorom ročnom období ste sa rozhodli ísť do zahraničia, existujú krajiny, kde vládne večné leto.

  • Pre milovníkov jemného slnka, oceánu a priateľských miestnych obyvateľov vám Bali v Indonézii bude vyhovovať. Navyše vízum je možné zakúpiť pri príchode za 25 dolárov.
  • Serenity a úplná relaxácia čakajú turistov v raji izolovanej Indie, napríklad v Goa.
  • Môžete vycestovať aj do horúceho Egypta.
  • Ale na Maldivách, vízum nie je potrebné a turistov čaká krásny výhľad na oceán a morské plody.
  • Ďalšie nebeské miesto, ktoré nepotrebuje vízum, je Seychely s dovolenkou na pláži, rybárčením, potápaním…
  • Bez víz môžete ísť do Thajska. Jeho ľahká atmosféra a veľa zábavy spôsobujú, že ľudia sa do neho zamilujú od prvého príchodu.
  • Aj bez víz môžete relaxovať v Malajzii a vo Vietname, v Tunisku, na Bahamách, na Kube, v Kolumbii a pravdepodobne v polovici krajín Latinskej Ameriky vrátane Brazílie, Venezuely, Hondurasu, Bolívie, Haiti, Čile, Ekvádoru a Jamajky.

Rozpočet
Ďalším dôležitým faktorom pri výbere je váš rozpočet, suma peňazí, ktorú ste ochotní minúť na výlet. Nezabudnite, že pri niektorých cestách musíte mať poistnú zmluvu. V tomto prípade je pohodlnejšie a rýchlejšie sa obrátiť na služby cestovného poistenia online.

foťák

Plánovanie zábavy
Mnoho ľudí si myslí, že zábava by mala byť naplánovaná vopred.  A to môže byť vykonané dvoma spôsobmi.

  1. Stretnúť sa s miestnou agentúrou  a požiadať ich, aby Vám spravili prehliadku. Rátajte s tým však vo svojom rozpočte s nemalou sumou.
  2. Naplánujte si s sami výlet. Na internete je niekoľko aplikácií a máp, ktoré Vás určite dovedú na miesto, ktoré chcete vidieť.