Už dávno pred tým, ako nastane slávnostný deň- D- deň odovzdávania maturitných stužiek, začína veľký výber róby.

šaty

  • Listuje sa v katalógoch módnych domov, surfuje sa na internete, navštevuje sa množstvo butikov a požičovni.
  • Čo si vybrať ? Čo bude in pre túto sezónu? Akú dĺžku šiat si vybrať ?Akú farbu a aký materiál ?
  • Milé dievčatá- všetko vám pristane. Mládež je krásna vo všetkom. Nech by ste si vybrali čokoľvek je dôležité iba to, aby ste sa cítili výborne.

Relácia Zem spieva rozpútala nové šialenstvo. Nový návrat k tradíciam a k folklóru. Jedna trieda sa dokonca dohodla, že všetci pôjdu v krojoch. Chlapci aj dievčatá. Požičali si šaty od členov folklórneho súboru a vyzerali naozaj úžasne. Stálo to podstatne menej peňazí ako kúpa nových šiat, alebo požičanie v renomovaných požičovniach. Navyše vyzerali úžasne. Všetci si to pochvaľovali.
Susedkina dcéra mala tiež úplne netradičnú stužkovú- boli poobliekaní v čierno-bielom. Chlapci čierne nohavice a biele košele a dievčatá čierne sukne a biele blúzky. Elegantné a finančne nenáročné.

Dnešná farba je modrá. Požičovne zaznamenali zvýšený záujem o modré jednoduché šaty, ale aj „princezničkovské“. Sú to vo väčšine prípadov iba šaty na túto jednu príležitosť. Zaužívalo sa pomerne nevhodne, že jedny šaty sa majú na ples obliecť iba raz. Je to hlúposť hlásaná komerčnými médiami každý deň. Mládež tomu podľahla. Ak naozaj neplánujete šaty obliecť viackrát- potom si ich fakt radšej požičajte-.
Chlapci to majú podstatne jednoduchšie. Oblek sa mládencovi zíde tak či tak, Krásna košeľa s viazankou, alebo motýlikom- napríklad štýlovým dreveným, urobí z mladého chalana šarmantného muža.

maturita

Sú triedy, ktoré stužkovú nechcú- vraj škoda peňazí. Verte, že to nie sú vyhodené peniaze. Je to spomienka na celý život. Prvý krát sa mládež môže ukázať na spoločenskej udalosti spolu s partnermi, učiteľmi, rodičmi.