Nudíte sa po večeroch? Začnite variť!

Varenie je moja vášeň. Mám síce aj iné koníčky, ale príprava jedla patrí medzi tie najobľúbenejšie. Úprimne si užívam viac to, keď môžem navariť sebe, priateľke, alebo rodičom. Spoločné večeri s dvadsiatimi kamarátmi, mi popravde až tak nevoňajú. Začínal som klasickými jedlami, pretože som nemal veľa skúseností. Čím viac som sa o svete gurmánstva dozvedal, tým viac ma to k nemu ťahalo. Dnes sa pokladám za celkom dobrého kuchára. Varím v podstate každý deň a cez víkendy aj viackrát za deň. Takže ak sa nudíte a neviete si nájsť žiadnu záľubu, jednoducho chyťte varešku, vezmite panvicu a pusťte sa do toho! Veď jedlo miluje každý.

vaření
 
Ako sa to naučiť
 
Dnes nie je problém v priebehu niekoľkých minút zistiť presný recept a aj presný postup na akékoľvek jedlo. Internet je v tomto smere na nezaplatenie. Osobne, by som vám odporučil youtube kanál Jamieho Olivera. Veľa ľudí ho pokladá skôr za showmana, ako za šéfkuchára. Podľa môjho názoru, ale ide o človeka, ktorý dokáže aj tie komplikovanejšie jedlá podať veľmi jednoducho. Preto ak s varením začínate, určite zavítajte na jeho kanál. Mne osobne je na ňom sympatické aj to, že nerieši zbytočnosti. Celú večeru navarí v jednom hrnci, nezamestnáva sa vecami ako je krájanie cibule, ktorá sa aj tak rozvarí, alebo inými nepotrebnými postupmi.
 
Tento kanál je samozrejme v anglickom jazyku. Ak máte s angličtinou problém, nemusíte sa obávať. Na internete narazíte na množstvá portálov a youtube kanálov v Slovenskom jazyku.
 
Na zahodenie určite nie sú ani staršie, klasické kuchárky. Ak sa opýtate svojej babičky, alebo mamy, určite bude mať aspoň jednu odloženú v skrini. Aj keď nemôžete čakať žiadne moderné postupy, základy varenia sa takto naučíte asi najlepšie.
 
kuchař
 
A čo peniaze?
 
Variť sa dá v skutočnosti aj veľmi lacno. Nemusíte si pripravovať jedlá z exotických surovín za desiatky eur. vyskúšajte napríklad Slovenskú kuchyňu, pretože tá je naozaj lacná. No a určite nezabudnite na akcie.