Varenie je moja vášeň. Mám síce aj iné koníčky, ale príprava jedla patrí medzi tie najobľúbenejšie. Úprimne si užívam viac to, keď môžem navariť sebe, priateľke, alebo rodičom. Spoločné večeri s dvadsiatimi kamarátmi, mi popravde až tak nevoňajú. Začínal som klasickými jedlami, pretože som nemal veľa skúseností. Čím viac som sa o svete gurmánstva dozvedal, tým viac ma to k nemu ťahalo. Dnes sa pokladám za celkom dobrého kuchára. Varím v podstate každý deň a cez víkendy aj viackrát za deň. Takže ak sa nudíte a neviete si nájsť žiadnu záľubu, jednoducho chyťte varešku, vezmite panvicu a pusťte sa do toho! Veď jedlo miluje každý.

vaření
 
Ako sa to naučiť
 
Dnes nie je problém v priebehu niekoľkých minút zistiť presný recept a aj presný postup na akékoľvek jedlo. Internet je v tomto smere na nezaplatenie. Osobne, by som vám odporučil youtube kanál Jamieho Olivera. Veľa ľudí ho pokladá skôr za showmana, ako za šéfkuchára. Podľa môjho názoru, ale ide o človeka, ktorý dokáže aj tie komplikovanejšie jedlá podať veľmi jednoducho. Preto ak s varením začínate, určite zavítajte na jeho kanál. Mne osobne je na ňom sympatické aj to, že nerieši zbytočnosti. Celú večeru navarí v jednom hrnci, nezamestnáva sa vecami ako je krájanie cibule, ktorá sa aj tak rozvarí, alebo inými nepotrebnými postupmi.
 
Tento kanál je samozrejme v anglickom jazyku. Ak máte s angličtinou problém, nemusíte sa obávať. Na internete narazíte na množstvá portálov a youtube kanálov v Slovenskom jazyku.
 
Na zahodenie určite nie sú ani staršie, klasické kuchárky. Ak sa opýtate svojej babičky, alebo mamy, určite bude mať aspoň jednu odloženú v skrini. Aj keď nemôžete čakať žiadne moderné postupy, základy varenia sa takto naučíte asi najlepšie.
 
kuchař
 
A čo peniaze?
 
Variť sa dá v skutočnosti aj veľmi lacno. Nemusíte si pripravovať jedlá z exotických surovín za desiatky eur. vyskúšajte napríklad Slovenskú kuchyňu, pretože tá je naozaj lacná. No a určite nezabudnite na akcie.