·         Pripravte sa , budúci rok bude pre banky veľmi špecifický najme v tom že menia niektoré poplatky za ich služby a operácie. Pri ktorých operáciách sa dá ušetriť a pri ktorých si musíme dať pozor ? Až 12 bánk na Slovensku si od nového roka upravuje cenníky za služby a operácie. Zákazníci bank by si mali  dať najme pozor na vyberanie peniazi z cudzích  bank , na vedenie účtu , a poplatky za vedenie účtu , a SEPA platby.

graf
 
Ak máte zavedený účet v banke , a využívate ešte k nemu niektoré služby alebo produkty za vedenie účtu môžete mať 100 percentnú zľavu pri jeho využívaní. Pri využívaní produktov a služieb bank ponúkajú množstvo zliav a výhod k účtu ktoré sa dajú využiť a navyše môžete ušetriť niekoľko eur pri používaní bežného účtu .
 
·         Pozor pri vyberaní peňazí z banky a  SEPA platieb. Za každú takúto transakciu si musíte zaplatiť niekoľko eur navyše. Ušetriť môžete tak že bude vyberať peniaze z bankomatu ( v rovnakom bankomate ako máte účet , inak bude pri cudzom bankomate navyše , viac článku nižšie ) alebo  platiť cez internet banking. Za každý sek ktorý platíte na poľovné zaplatíte
 
Ak vyberáte peniaze z cudzieho bankomatu môžete to mať spoplatnené pár eurami. Ak však vyberáte s bankomatu z rovnakej banky v ktorom máte účet , výber nebudete mať spoplatnený. Pozor na výber peňazí z bankomatu v zahraničí. Tak ako u nás na Slovensku aj v zahraničí platí že ak vyberáte z iného bankomatu môže Vás to výsť až niekoľko násobne drahšie. Preto sa oplatí vyberať z bankomatu v ktoré máte účet , alebo z bankomatu rovnakej skupiny vašej banky . Napríklad Tatra Banka a skupina Raiffeisen Bank.

platební karty
 
·         Ak vyberáte peniaze z termínované vkladu viazanej dobe , môžu Vám nárast úroky a prídete  o zostatok . Pozor aj na vklad mincí a bankoviek  v hotovosti. Pretože každá načatá 100 je spoplatnená pri každom vklade.