•         Tak konečne sme sa dočkali. Prichádza jedna inovatívna zmena, pomocou ktorej si pod pojmom video zábava či videohry predstavíme úplne niečo iné, než sme boli zvyknutí doteraz.

virtuální realita

Prišla doba, v ktorej pod si pod týmto pojmom predstavíme zábavu v podobe VR, čiže virtuálnej reality. Podobné  produkty boli kedysi spomenuté väčšinou len vo filmoch, dnes sú reálne a nepotrvá vôbec dlho, budú v každej domácnosti. Vlastne veľa ľudí už ich používa i dnes, hlavne v USA, ale o malú chvíľku tá zmena týkajúca sa video zábavy nastane i u nás.

•         A nie som vôbec ďaleko od pravdy, pretože k top produktom na našom trhu s elektronikou sa začína radiť novinka známa ako Playstation VR.
Vlastne ide o príslušenstvo k dnešnej najznámejšej konzole PS4. Ale o aký doplnok ide, to nejednému zvedavcovi vyrazí dych. Tento doplnok je však kompletnou sadou, ktorá vám umožní zažiť ten najlepší zážitok z hrania hier a pozerania videí, aký je dnes k dispozícii. Každopádne ide o výraznú zmenu, ktorá odštartuje novú generáciu elektronickej zábavy.

Pri tomto spôsobe hrania a pozerania dokonale využijeme súčasť Playstation camera, tá dokáže snímať v podobe 3D, takisto určí našu polohu a je jedno, v ktorom rohu miestnosti sa nachádzame. Doslova nás vtiahne do deja, no predovšetkým si nasadíme VR okuliare. Tie nám doprajú ten najreálnejší pohľad a zážitok, aký nám pri hraní a sledovaní doteraz technológia priniesla. V skratke zážitok opíšem asi tak, že ide o skvelé full HD rozlíšenie, no zaujme nás predovšetkým funkcia OLED, ktorá nám dopraje 360 stupňový rozhľad. Takže áno, skutočne vravíme o virtuálnej realite.

technologie

Asi však rozmýšľame i nad ozvučením. Je to podobné, pomocou slúchadiel a funkcie 3D audio nás ozvučenie obklopuje takisto z každej strany, rovnako ako aj obraz. Zariadenie disponuje i mikrofónom, pre dorozumenie sa so spoluhráčmi.