Portugalsko sa stáva čoraz zaujímavejšou krajinou pre turistov, čoraz viac začína byť pre nich atraktívnou, aj kvôli tomu, že v niektorých aspektoch je podobná Španielsku, najmä čo sa týka pláží a kuchyne. Výborná je tiež klíma, nakoľko je tu pomerne teplo celý rok. Krajina ponúka cestovateľom množstvo na výber, či už Azorské ostrovy, sever krajiny preslávený vínom, krásnu architektúru a pekné pláže, ktoré sú vhodné aj pre surferov. Kde sa teda pri návšteve tejto krajiny pristaviť?Porto, výhľad na mesto.jpg

Porto

Toto mesto je aspoň názvom známe mnohým cestovateľom. Okrem toho je známe aj svojim futbalovým klubom či portským vínom. V meste je vhodné navštíviť nábrežie rieky Douro pri moste Dom Luís, kde sa vám naskytne výhľad aj na Vila Nova de Gaia, malé mestečko neďaleko Porta. Zaujímavosťou tohto mesta sú tiež umelo vytvorené bazény, kde sa môžete schladiť. Porto vás očarí svojou krásnou architektúrou a zaujímavými budovami.

Costa Nova

Ak sa túžite okúpať v mori a pritom aj vidieť zaujímavé mesto, navštívte Costa Nova. Čoraz populárnejšie portugalské letovisko láka na svoje farebné pruhované domčeky a pláž Costa Nova. Ak nemáte radi preplnené pláže, vyberte sa neďaleko na pláž Praia da Barra na severe od Costa Novy, ktorá je oveľa pokojnejšia.

Lisabon

Hlavné mesto tejto krajiny je jednoducho očarujúce! Je plné farieb, trochu pôsobí preplnene, ale určite sa vám bude páčiť. V meste stojí za to navštíviť Casa dos Bicos, čo je hrad pochádzajúci zo 16. storočia. Ponte da Vasco de Gama je najdlhší most v Európe nazvaný po známom cestovateľovi. Okrem toho sa v meste nachádza množstvo múzeí a kostolov, ktoré sú zaujímavé svojou architektúrou.Pláž vo Faru.jpg

Faro

Turisticky vychytané mesto Faro – najväčšie mesto regiónu Algarve vás určite dostane svojimi krásnymi plážami. Výhodou je tiež výborná letecká preprava z Viedne zo spoločnosťou Laudamotion, kde vás hlavne mimo sezóny letenky vyjdú iba na pár desiatok eur a viete si vychutnať krásy toho letoviska aj mimo sezónu a spraviť si tak pekný predĺžený víkend. Historické centrum Fara je bohaté na zaujímavú architektúru. Nachádzajú sa tam napríklad pozostatky mestského múru z rímskych čias či rôzne kostoly. Oplatí sa tiež navštíviť Teatro Lethes, ktoré stále hostí rôzne predstavenia.