Rodinný dom je rodinný dom
Máte svoje súkromie, máte svoju voľnosť, záhradu a miesto na oddych. Žijete vo svojom hniezde kde máte všetko podľa seba. Môžete si robiť na čo si len spomeniete, a nemusíte brať až tak ohľad na vašich susedov.

byty

Domy sú rôzne. Malé, stredné, veľké ba až obrovské vily. Najlepšia voľba je na vás a na vašej rodine. Ak ste dvaja, a plánujete byť traja určite si vyberiete dom v ktorom sa budú nachádzať tri alebo štyri izby. Pokiaľ máte viac člennú rodinu vyberiete si dom s izbou navyše, a pokúsite sa priestor správne rozdeliť. No ak ste len dvaja, postačí vám dom s kuchyňou a obývačkou, kúpeľňou a s dvomi izbami. Prečo? Predsa pre istotu. Nikdy neviete kedy príde obdobie kedy dostanete chuť na vaše koníčky, a máte napríklad o ateliér, pracovňu postarané.

Nevýhoda rodinného domu pre niektorých ľudí je upratovanie. Väčšina ľudí upratuje každý víkend, či raz do mesiaca. Prečo by sa ale niečo, nedalo upratať každý deň? Spravte si zoznam činností, a priraďte si k tomu deň, teda správne povedané časť dňa (ráno, na obed, večer, kedy si nájdete tých 10 minút na nejakú činnosť).

okno

Byt má taktiež svoje čaro
V panelových domoch, teda v bytovkách žije väčšina ľudí, niektorý s radosťou, iný zasa s túžbou mať raz rodinný dom. Máte taktiež svoje súkromie, ktoré vám nemôže nikto zobrať. Samozrejme že máte susedov, no aj tí majú ďalších susedov. Ste ako veľká rodina, a s tým sa musíte zmieriť.

kuchyň

Ak popremýšľate o správnom zariadení, dostanete za odmenu viac priestoru. Môj názor, byty sú na bývanie pre študentov a pre ľudí ktorý žijú samy bez detí. Ak chce pár dieťa, mali by sa vedieť postarať o správne živobytie pre svojho potomka, a to je podľa mňa v rodinnom dome s pokojnou záhradou. Vedieť si hlavne našetriť. Byt je miesto v ktorom si musíte ako prvé vytvoriť určité miesta na určité činnosti, inak budete mať celý byt ako jedno veľké smetisko. Výhodou je že máte blízko potraviny, a dostupnosť do mesta. Plus miesta na prechádzku so psom, či posedenie si na lavičke.