Barbados je neveľký ostrovný štát, ktorý tvorí súčasť súostrovia Malé Antily v Karibskom mori a je lemovaný koralovými útesmi. Ostrov získal nezávislosť až v roku 1966 a na čele štátu je aj naďalej anglická kráľovná II. Barbados je inak prezývaný aj „Malé Anglicko“. K bežnému životu tu nesmie preto chýbať kriket ani čaj o piatej, typické sú takisto aj kozie preteky a obľúbené je pitie rumového punču. Pláže na Barbadose sú obmývané kryštálovo-čistými vodami a tie najkrajšie sa nachádzajú najmä na západnom a južnom pobreží. Preto sa tu nachádzajú tie najluxusnejšie hotely na ostrove a množstvo rezidenčných oblastí. Pre milovníkov vĺn a surfovania je zas východné pobrežie to „pravé orechové“. Celoročné teploty na ostrove sa pohybujú v rozmedzí 21-31°C, no treba si dávať pozor na obdobie hurikánov, ktoré trvá od júna do októbra (niekedy až novembra).

barbados
Základné informácie:

  • Hlavné mesto: Bridgetown
  • Jazyk: angličtina
  • Mena: Barbadoský dolár (1€ = 2,214 BBD)
  • Časové pásmo: GMT -4 hodiny
  • Počet obyvateľov: 288 720

Barbados ponúka nespočetné množstvo aktivít, ako sú windsurfing, potápanie, tenis, golf, najrôznejšie vodné športy alebo aj trekking v dažďovom pralese. Ostrov ponúka takisto veľa jaskýň, ktoré určite stoja za návštevu. K najvyhľadávanejším jaskyniam patrí Harrison’s Cave, ktorá sa nachádza v centrálnej časti ostrova blízko mesta Wellchman Hall. Hlavné mesto Bridgetown je takisto plné zaujímavých miest, ako napríklad katedrála Svätého Michala, kostol Svätej Márie alebo budova parlamentu či miestne múzeum. Dovolenkári majú v obľube najmä lodné plavby, návštevy podmorských jaskýň či výlety do pralesa.

moře

A koľko peniažkov si treba pred cestou na Barbados našetriť?
Dovolenka na ostrove Barbados sa pohybuje od približne 1 500€ na osobu na desať dní, no v najdrahších hoteloch a rezortoch kľudne utratíte na jedného aj 10 000€. Ceny na Barbadose sú všeobecne vysoké, no rozdielne v rôznych častiach ostrova. V niektorých prípadoch sú v porovnaní s európskymi až dva razy také veľké.