Ak sa zaujímate o aktuálne trendy v bývaní, možno ste sa už viackrát stretli s výrazom eklektický štýl. Ide o spájanie, doslova nespojiteľných prvkov. Tento bytový dizajn nepozná pravidlá, no i napriek tomu isté pravidlá má. Základom je to, aby ste svoje konvenčné myslenie odložili do šuplíka. Na interiér sa treba pozrieť z úplne inej strany.

Priestranná izba s tyrkysovým obkladom nad kozubom, huňatý koberec, kreslo, palma a veľké police na stenách

Vidiek s nádychom veľkomesta

Drevený nábytok, tkané koberce a nadrozmerné sklenené dvere s hliníkovým rámom. To je asi to najvýstižnejšie popísanie eklektického štýlu bývania. Hlavnou myšlienkou je porušovanie všetkých konvenčných spôsobov zariaďovania interiéru. Preto je dôležité, aby ste odhodili predsudky a začali kombinovať nekombinovateľné. Práve prírodné a vidiecke prvky spojené s tými modernými, ako sú napríklad sklenené posuvné dvere LMmont, vytvoria neopakovateľný efekt. Samozrejme, že môžete siahnuť aj po iných kontrastných prvkoch.

Farebné, vzorované a výrazné

Ďalším základným prvkom eklektizmu, je farebný nábytok skombinovaný s výrazne vzorovanými tapetami na stenách a to všetko prepojené niekoľkými industriálnymi a minimalistickými prvkami. Vzory a farby nemusíte používať len na spomínanom nábytku a stenách. Pokojne si môžete do bytu položiť podlahu s netradičnou kresbou. Svoje urobia aj výrazné závesy na veľkých oknách alebo žalúzie na spomínaných posuvných dverách.

Drevená polica pred modrou stenou, na ktorej sú sošky, knihy a glóbus

Zájdite na svoju povalu

V eklektickom štýle výborne využijete aj staré kúsky nábytku a bytových doplnkov, ktoré ste pred rokmi odložili na povalu. Kombinácia starého a nového, to je ďalší žiaduci experiment vo vašom byte. K starým veciam sa jednoznačne najlepšie hodia materiály, ktoré evokujú mesto, modernosť a luxus. Nie je vôbec náročné, o akých materiáloch hovoríme. Jednoznačne medzi ne môžeme zaradiť sklo, kovy a plast. Ideálnymi miestami, kde ich môžete využiť sú už niekoľkokrát spomínané dvere. Použiť ale môžete aj sklenené priečky či moderné hliníkové okná.