Dvere otvárame a zatvárame denne mnohokrát, a pritom si možno ani neuvedomujeme, že ich úlohou nie je len uzatvárať a deliť priestor, ale medzi nimi nájdeme aj také, ktoré majú požadovanú protipožiarnu odolnosť, a tak musia spĺňať normy, ktoré hovoria o dĺžke odolávania ohňu v prípade požiaru a o maximálnej ochrane pred jeho šírením.

Oheň je dobrý sluha, ale zlý pán, no najlepšie je, ak ho vieme udržať pod kontrolou. Požiare si často vyžiadajú aj obete na životoch, ktorým sa dá predchádzať. A preto pri každej kolaudácii stavby sa veľký dôraz kladie na to, aby uzávery, teda okná, dvere, steny či fasády spĺňali požadované protipožiarne normy. Konštrukčné systémy ALUPROF také riešenie ponúkajú, z ich profilov sa vyrábajú protipožiarne dvere, okná, steny či dokonca celé fasády. Ich systém je certifikovaný v takých renomovaných inštitúciách ako napríklad ITB Varšava, IFT Rosenheim alebo FIRES s.r.o. Slovensko.

firefighter-756826_640

Systémy ALUPROF sú známe na celom svete ako vysoko kvalitné, moderné, vhodné pre jednoduché, ale aj izolačné zasklenie, sú spoľahlivé a majú pečať vysokého stupňa protipožiarnej ochrany. Novostavby sú vybavené týmito systémami, vyrobené sú z nich požiarne dvere dvere, okná, celé protipožiarne steny či fasády budov. Samotný konštrukčný systém obsahuje aj ďalšie prvky, napríklad ohňovzdorné vložky. Sklá, pretože aj tie musia prejsť testami a musia vyhovovať kritériám na odolnosť a protipožiarnu ochranu, sú tiež certifikované v spomínaných inštitúciách a ich používanie je tak bezpečné.

tri biele dvere

Dvere označované ako protipožiarne sú o niečo drahšie, ale jednotný cenník je iba orientačný. Každá cena sa totiž odvíja od rozmerov, ktoré môžu byť aj atypické, možného špeciálneho vybavenia či náročnosti výroby a mnohých iných faktorov. Každá stavba si tak vyžaduje vypracovať cenník na konkrétnu zákazku, ktorá zahrnie všetky jednotlivé položky použité na danej stavbe.