Realizácia zábradlia z kvalitného materiálu je dôležitá, zábradlie má pevne vymedzenú funkciu, dané legislatívne a technické požiadavky na jeho realizáciu a z tohto dôvodu je výber kvalitného nerezového materiálu opodstatnený. Aj základom ponuky nerezové zábradlie je kvalitná nerez, ktorá už aj podľa názvu zabezpečuje, že ponúkané zábradlie nebude korodovať, bude stabilné, pevné a vždy nám bude oporou. Zábradlie je dôležitým prvkom aj pri kolaudácii a zároveň aj pri doladení dizajnu objektu. Nerezová oceľ sa dodáva v leštenej alebo neleštenej úprave a vždy má svoju charakteristickú eleganciu a nadčasovosť.

nerezové zábradlie so sklenenou výplňou

Základom ponúkaných nerezových zábradlí je vždy prvok vo forme stĺpika, ktorý sa rôzne zoraďuje a ukladá, vždy samozrejme podľa požiadaviek bezpečnostných predpisov. Zábradlie sa takisto osadí a uloží podľa noriem, je presne vymedzené rozpätie uloženia na prvom a poslednom schode a takisto aj na prechodových plochách. Zábradlie je aj doplnkom objektu, interiéru, exteriéru, balkóna, terasy alebo vonkajšej plochy. Veľkej obľube sa tešia sklenené výplne spolu s nerezovým zábradlím, ktoré často vídame napríklad aj na balkónoch alebo terasách a ktoré dokážu zmeniť vzhľad aj staršieho obytného domu.

nerez a sklo

Kvalitný nerez sa dobre kombinuje s inými stavebnými materiálmi, neruší ich svojím charakterom, kombinácie s kameňom alebo drevom sú mimoriadne moderné. Údržba kvalitného materiálu je vždy jednoduchá a platí to aj v prípade nerezu, vyniká vlastnosťami ako odolnosť voči počasiu, tlaku, teplote, častému používaniu a stačí jednoduché pretretie a pôvodný efekt je späť. Rozumná cena v spojení s kvalitou je vždy vhodným riešením, zábradlie nevymieňame a neprojektujeme každý deň, preto je počiatočný správny výber kvality dôležitý. Aj obyčajné schody vyzerajú pekne s kvalitným a elegantným nerezovým zábradlím.