Aj v dnešných časoch pandémie sa čoraz viac skloňuje známy pojem imunita. Všetci vieme, že vysoká imunita nás ochráni pred mnohými chorobami, alebo aspoň zmierni dopad rôznych ochorení na náš organizmus. No ale iba málokto tuší, že centrom našej imunity sú práve črevá, ktoré sú významnou súčasťou tráviacej sústavy. Veľké množstvo dôležitých imunitných buniek sa nachádza v našom tráviacom trakte, preto je stav našich čriev enormne dôležitý.

črevá

Takže ak máte pocit, že vaše črevá nepracujú práve najlepšie, môže to byť varovným signálom, ktorý vypovedá o stave vašej imunity. Zlý stav čriev signalizujú rôzne hnačky, zápchy, nadúvanie, nechutenstvo alebo veľmi často aj kožné problémy. Ľudia s týmito problémami majú pravdepodobne narušenú črevnú mikroflóru, ktorá je základom správneho fungovania našich čriev. Preto je veľmi prospešné, ak takýto ľudia užívajú prípravky na posilnenie črevnej mikroflóry. Jedným z najlepších takýchto produktov na našom trhu je dnes Acidophilus Star.

doplnky výživy

Tento výživový doplnok obsahuje v každej svojej kapsule 100 miliónov aktívnych kultúr baktérie kmeňa Lactobacillus, ktoré vynikajúco pomáhajú ochrane a tvorbe črevnej mikroflóry. Optimálne črevné prostredie je často narušené užívaním antibiotík, takže výživový doplnok Acidophilus Star je vhodné užívať po liečbe týmito liekmi. Ešte lepším riešením je súčasné užívanie antibiotík s týmto kvalitným doplnkom výživy. Výrazne tak obmedzíte výskyt hnačky a kožných ekzémov. Baktérie kmeňa Lactobacillus pomáhajú taktiež zmierňovať priebeh problémov pri infekciách dýchacích alebo močových ciest. Posilnená črevná mikroflóra naštartuje detoxikáciu organizmu a pomáha upravovať hladinu cholesterolu v krvi. Užívaním prípravku Acidophilus Star tak pomôžete svojej imunite a urobíte dôležitý krok pre optimalizáciu vašej črevnej mikroflóry.