Ak sa pozrieme nielen do obchodných či kancelárskych interiérov, ale aj do tých rodinných, domácich, tak už aj v nich začína stále viac dominovať sklo. Sklenený materiál a prvky ako sklenene dvere získavajú na popularite. Pretože už vieme, že sa vyrábajú z bezpečného, tvrdeného skla, sú niekoľkonásobne odolnejšie pred rozbitím. Zostáva nám teda už len vychutnať si esteticky nadradené vlastnosti skla v našom interiéri.

dvere, kľúč

A to najlepšie v spojitosti s funkčným interiérovým prvkom, akým sú dvere. Budú dostatočne bezpečné, zároveň pôsobia veľmi moderným a elegantným dojmom, svojim dizajnom tak oživia aj okolie a podpíšu sa pod atraktívnejší štýl bývania. Napokon, ak sa zvolí typ sklenených dverí s posuvným otváraním, touto voľbou dokážeme ušetriť miesto navyše a výsledkom bude tiež praktické ovládanie a lepšia orientácia v priestore.

  • K tomu, aby súčasní spotrebitelia uprednostňovali moderný typ sklenených dverí pred tými klasickými, teda zvyčajne drevenými, na ktoré boli veľmi dobre zvyknutí, musia mať nejaké jasnejšie dôvody:

dvere, kľúčka

K jedným z hlavných dôvodov sa radí bezkonkurenčný dizajn sklenených dverí, ktoré ešte aj dnes pôsobia priam nadčasovo a zároveň trendovo. V mnohých prípadoch sú ale vhodným riešením aj kvôli svojim v podstate nenahraditeľným optickým vlastnostiam. Sklo má tendenciu opticky zväčšiť interiér, tým pádom bude tento vyzerať aj priestrannejšie. V nejednom prípade sú potom oceniteľné aj svetelné vlastnosti sklenených dverí, respektíve fakt, že vedia prepúšťať denné svetlo a obohacovať ním konkrétne priestory. Ak túžite po priestranných a svetlých miestnostiach, potom ide o vhodné riešenie, ktoré sa mimochodom uplatnia aj na miestach, kde nie sú v dosahu okná.

  • Ak vám učarovala elegancia sklenených dverí, ale chcete viac súkromia a teda menej prehliadne sklo, je tu možnosť zvoliť výplň napríklad s mliečnym alebo dymovým sklom.