Prečo sa oplatí vymeniť drevené dvere za tie sklenené?
Prečo sa oplatí vymeniť drevené dvere za tie sklenené?

Ak sa pozrieme nielen do obchodných či kancelárskych interiérov, ale aj do tých rodinných, domácich, tak už aj v nich začína stále viac dominovať sklo. Sklenený materiál a prvky ako sklenene dvere získavajú na popularite. Pretože už vieme, že sa vyrábajú z bezpečného, tvrdeného skla, sú niekoľkonásobne odolnejšie pred rozbitím. Zostáva nám teda už len vychutnať si esteticky nadradené vlastnosti skla v našom interiéri.

dvere, kľúč

A to najlepšie v spojitosti s funkčným interiérovým prvkom, akým sú dvere. Budú dostatočne bezpečné, zároveň pôsobia veľmi moderným a elegantným dojmom, svojim dizajnom tak oživia aj okolie a podpíšu sa pod atraktívnejší štýl bývania. Napokon, ak sa zvolí typ sklenených dverí s posuvným otváraním, touto voľbou dokážeme ušetriť miesto navyše a výsledkom bude tiež praktické ovládanie a lepšia orientácia v priestore.

  • K tomu, aby súčasní spotrebitelia uprednostňovali moderný typ sklenených dverí pred tými klasickými, teda zvyčajne drevenými, na ktoré boli veľmi dobre zvyknutí, musia mať nejaké jasnejšie dôvody:

dvere, kľúčka

K jedným z hlavných dôvodov sa radí bezkonkurenčný dizajn sklenených dverí, ktoré ešte aj dnes pôsobia priam nadčasovo a zároveň trendovo. V mnohých prípadoch sú ale vhodným riešením aj kvôli svojim v podstate nenahraditeľným optickým vlastnostiam. Sklo má tendenciu opticky zväčšiť interiér, tým pádom bude tento vyzerať aj priestrannejšie. V nejednom prípade sú potom oceniteľné aj svetelné vlastnosti sklenených dverí, respektíve fakt, že vedia prepúšťať denné svetlo a obohacovať ním konkrétne priestory. Ak túžite po priestranných a svetlých miestnostiach, potom ide o vhodné riešenie, ktoré sa mimochodom uplatnia aj na miestach, kde nie sú v dosahu okná.

  • Ak vám učarovala elegancia sklenených dverí, ale chcete viac súkromia a teda menej prehliadne sklo, je tu možnosť zvoliť výplň napríklad s mliečnym alebo dymovým sklom.