Jednoduchosť
Charakteristickým znakom číslo jeden je určite jednoduchosť. Nenájdete tu žiadne zbytočné prvky, dekorácie, či množstvo farieb. Dôraz sa kladie na čisté línie, kvalitný materiál a najmä zemité farby, márne by ste tu chceli zakomponovať výrazný mix farieb.

stolek

Jemné farby
Kto má rád prírodu, určite sa tu nájde. Ako už bolo spomenuté, vedú zemité tóny ktoré sa nachádzajú i v prírode, najmä hnedá, biela, zelená jemné pastelová modrá. Celý tento štýl využíva najmä drevité materiály ktoré vyjadrujú spätosť s prírodou. Stôl z kmeňa stromu nie je ničím neobvyklým. Krásne vyzerá i miestnosť obsahujúca biely nábytok, vyzerá priam luxusne a všetko spôsobí len jednoliatosť tónov.

Rastliny
Najviac ako je možné využite rastliny. Stavte na každý detail a preto dbajte na jednotný štýl kvetináčov, uvidíte ako dotvoria dojem. Momentálne sú veľmi populárne monstery ktoré zaberú trochu viac miesta avšak vytvoria vám záhradu priamo v obývačke. Uvidíte ako sa budete cítiť s trochou zelene.

Sviečky
Nedávno vyšla kniha Hygge ktorá hovorí o tom prečo sú Dáni šťastní i keď žijú v severskej krajiny. Pohodu si vytvoria i pomocou sviečok. Majte preto vždy ich zásobu a najlepšie by bolo, ak by ste ich použili zároveň ako dekoráciu, takže hľadajte zaujímavé kúsky.

interiér

Deky
Obklopte sa množstvom diek. Nielenže vás zohrejú počas chladných dní alebo vám poskytnú útočisko pri čítaní knihy, taktiež zútulnia interiér a budete sa cítiť lepšie vo svojom bývaní. Cieľom predsa je cítiť sa doma čo najlepšie a urobiť si to čo najkrajšie.

Knižnica
Keďže na severe veľa čítajú i z dôvodu že u nich veľa prší a je sychravo, v žiadnej domácnosti nechýba knižnica. Tento kúsok je veľmi efektný. Zoraďte si knižky podľa motívov alebo veľkosti aby pôsobili usporiadane a uvidíte, že sa pri vašej zbierke kníh zastaví každá návšteva.
Tak čo, inšpirovali sme vás severským štýlom bývania? Dúfame že áno. Najpodstatnejšie však je, cítiť sa vo svojom bývaní príjemne.