Nové trendy sa netýkajú len oblečenia, elektroniky, hudby,… ale novinky sa dotýkajú aj bývania. Veď to možno vidíme aj sami, ako i táto forma mení svoju podobu. Z pohľadu moderného bývania dokonca vidíme, že svoju podobu a význam menia aj domáce priestory, respektíve mení sa ich využitie. Mám na mysli hlavne aktuálny „balkónový“ trend, alebo napríklad záhradu, na ktorej už robíme čokoľvek iné, len nie sadenie a okopávanie. A balkónový priestor?
váza s kvetinami
Zatiaľ čo v minulosti dispozícia balkónu predstavovala len akúsi chabú náhradu exteriéru pre ľudí bývajúcich na činžiakoch, dnes touto plochou disponujú aj rodinné domy a domácnosti s pomerne širokým vonkajším priestranstvom. Tieto moderné domácnosti odpozerali trend od „činžiakových ľudí“, ktorí z tohto priestoru spravili cool miestnosť praktických rozmerov určenú k pohodlnej relaxácii. Na balkóne si môžete dať kávičku, zapáliť cigaretu, otvoriť knižku,… je to vonkajší priestor pre pohodlných ľudí. Ale neberte to prosím ako urážku, prakticky ide o naozaj sympatické a nápadité využitie, ktoré sa stáva súčasným trendom. Tento trend sa dá ale navyše ešte zmodernizovať a vylepšiť do vizuálne skutočne príťažlivej podoby zakúpením bezpečnostného a zároveň dizajnového doplnku zabradlie na balkon cena.
teak záhradný nábytok

Ale v prípade inovácií by sme sa mali zamerať aj na interiér a pozrieť sa na niektoré štýly, ktorých zriadenie môže naše miestnosti zmeniť na usporiadanejšiu a praktickejšiu domácnosť a to najmä vtedy, pokiaľ zatiaľ konkrétny štýl vybraný nemáme. Môžeme sa tak inšpirovať niektorými populárnymi a zaužívanými riešeniami v otázke prevedenia nášho bývania a jeho vybavenia.

· Vintage– síce to vyznie paradoxne, ale práve „starý“, respektíve retro štýl je dnes v móde. Aby naše bývanie však nepripomínalo dávnejšiu dobu až extrémne, odporúča sa kombinovať nový nábytok s tým, ktorý pôsobí staršie. V podstate ide o mix moderného s vintage štýlom, teda dizajnovo zastaraným, ale vkusným a štýlovým.

· Minimalizmus asi netreba predstavovať bližšie, snáď len v tom smere, že zostáva in. Vsaďte všetko len na pár doplnkov a tešte sa prehľadnému a praktickému bývaniu s dostatkom voľného miesta.